Nasz kanał na YouTube


Opublikowano: 2024-12-17

Nasza czytelnia będzie czynna ostatni raz przed Bożym Narodzeniem w dniu 19 grudnia. Po tejże uroczystości będzie czynna w dniu 27 grudnia (piątek), zaś w kolejnym tygodniu, po Nowym Roku, w dniach 2 i 3 stycznia.
Opublikowano: 2024-11-15

14 listopada miał miejsce w Warszawie wernisaż tytułowej wystawy. Znajdują się na niej także obiekty z Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. Organizatorami wystawy są: Muzeum Historii Polski, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Patronem honorowym objął wystawę Prymas Polski.
Opublikowano: 2024-11-08

8 listopada miała miejsce pierwsza w Gnieźnie promocja tomu zapisków "Pro memoria" Prymasa Tysiąclecia, bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Tom XIV, obejmujący rok 1967, opracowali naukowo i przygotowali do publikacji ks. dr Michał Sołomieniuk (dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie) i dr Rafał Kościański (naczelnik archiwum oddziałowego IPN w Poznaniu).
Opublikowano: 2024-10-25

W piątek, 25 października, odbyła się promocja książki autorstwa dr Jarmili Kaczmarek i dr Andrzeja Prinke pt. "Żywot długi, pracowity i spełniony: Profesor Józef Kostrzewski (1885-1969) - prehistoryk, patriota, Europejczyk", wydanej przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu w ubiegłym roku. Profesor Kostrzewski związany był przez wiele lat z Gnieznem jako uczeń gimnazjum, a następnie archeolog. Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie jest jednym z miejsc, w którym znajdują się archiwalia, dotyczące działalności religijnej profesora.
Opublikowano: 2024-10-18

Z inicjatywy Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych "podróżuje" po Polsce wystawa plenerowa, prezentująca obiekty, wpisane na listę krajową programu UNESCO "Pamięć świata" w jego piątej edycji. 17 października trójwymiarowa, podświetlana wystawa stanęła w Poznaniu. Jednym z prezentowanych obiektów jest bulla protekcyjna papieża Innocentego II dla arcybiskupstwa gnieźnieńskiego z 1136 roku.


Starsze informacje 1 z 63  Następne Ostatnia strona